שירותי דוד שמש

כל אדם בישראל באופן כללי זקוק לטיפול בדוד השמש שלו, יותר מזקוק, מוכרח. אם ברצונכם לא להחליף כל שנה דוד חדש כדאי שתרכשו את שירותיו של טכנאי דוד שמש מוסמך ותמנעו מצרות הרות גורל.

 

ניקוי קולטי שמש

ניקוי קולטי שמש הוא אלמנטרי בכל עיר בישראל מאחר והחול והאבק נוטים להצטבר על הזגוגיות והמים הקשים גורמים לעומס יתר על גוף החימום.

עלות ניקוי קולטי השמש נעה בין המחירים 300 ל500 שקלים חדשים

 

דוד חימום 

דוד חימום גז הוא בעל שתי תכונות עיליות על שאר סוגי הדודים – המים מתחממים באופן כמעט מיידי בעת הפעלתו, ישנה אפשרות לחיבור של הסקה מרכזית בבית.

תקנת דוד גז אמנם יקרה יותר מסוגי דודים מסויימים אבל לטווח רחוק האפשרות היא שתשמשו בדוד פחות זמן מבדרך כלל.

 

דודי חשמל 

דודי חשמל קרוב לוודאי כבר מוקנים בכל הארץ, ואם הם עדיין לא אז הגיע הזמן. דודי חשמל מורכבים לרוב כחלק מסט יחד עם דוד שמש אך במקרים מסוימים ישנה עדיפות שהדוד יורכב בתוך הבית וכאן נכנס לתמונה הדוד החשמלי.

היתרון מספר אחת של דוד חשמלי בתוך הבית הוא שהוא לא נתון להשפעות מזג האוויר הקר של ארץ ישראל.

 

דודי שמש

ארץ ישראל היא ארץ שטופת שמש, גם בירושלים, גם במרכז, גם בצפון וגם בדרום. עם משאב טבע אקלימי שכזה למה לא להשתמש בכל מה שניתן כדי לצרוך ממנו את האנרגיה המרבית.

דודי שמש הם הטכנולוגיה המתפתחת ביותר בישראל וכמעט על כל גג תוכלו לראות את קולטי השמש הסולאריים מנצנצים להם תחת קרני האור.

 

תיקון דוד חשמלי

תיקון של דוד חשמלי תלוי כמובן באופי התיקון. אם יש קצר או נזילה ככל הנראה שהעניין כרוך בהחלפת הפלאנג'.

כל תיקון פחות או יותר מותנה בהחלפת רכיב כזה או אחר שכן אם יש פגם כלשהו בדוד יכול להיות שהוא בלתי הפיך.

עלות החלפת פלאנג' נעה בין 450 ל650 שקלים חדשים.

 

התקנת דוד שמש

אם אין לכם עדיין דוד שמש מותקן בביתכם ויש לכם את האפשרות להתקנה כדאי לכם מאוד לעשות זאת בהקדם האפשרי. דוד שמש הוא הדוד החסכוני ביותר מכל סוגי הדודים מאחר והוא מסתמך על האנרגיה הטהורה של השמש.

עלות התקנת דוד שמש נעה בין 1800 ל6000 שקלים חדשים (תלוי בנפח הדוד ולא כולל התקנת קולטי שמש).

עלות התקנת קולטי שמש נעה בין 1800 ל6700 (תלוי בגודל ובמספר הקולטים הדרושים, מחיר הקולט כלול).

 

תיקון דוד שמש 

ישנם כמה מרכיבים אשר עשויים להוות עילה לתיקון – נזילה בצנרת, במיכל האגירה ו/או בקולטי השמש, תקלה בצינור הערבול, זרם מים חלש. כל אחד מהתיקונים דורש טיפול מיוחד ואקסקלוסיבי.

עלות תיקון נזילה בקולטי השמש נעה בין 250 ל450 שקלים חדשים.

עלות תיקון או החלפת צינור ומשאבת ערבול נעה בין 1600 ל3000 שקלים חדשים.

עלות ניקוי האבנית מקולט שמש נעה בין 300 ועד 600 שקלים (לפעמים המחיר כולל החלפת פלאנג').

 

החלפת דוד שמש

בערים רבות כדוגמת נצרת, ירושלים, חיפה ותל אביב חלק מהבניינים ישנים וכך גם דודי השמש שלהם.

מתי צריך להחליף דוד שמש? כל עוד הדוד מתוחזק היטב כל שנה במהלך חייו, אורך תפקודו המלא נע בין 8 ל15 שנים. אורך חייו של קולט שמש היא לנצח כל עוד אין תקלה מסוימת שמונעת ממננו לתפקד כראוי. 

 

התקנת דוד חשמל 

דוד חשמל בניגוד לדוד שמש יכול להיות מורכב בתוך הבית ומבחינת מחיר שי לזה השפעה גדולה מאוד.

דוד חשמלי שוכב יכול להתאים בכל בוידעם בהתחשב בכך שבקרבתו הוא צמוד אל המקלחת, דוד עומד לעומת זאת צריך להיות תלוי איפשהו גם הוא באיזור המקלחת.

דוד חשמלי הוא חלק בלתי נפרד מדוד שמש ומגיע איתו כבר בעת ההתקנה אך אם ברצונכם להתקין דוד חשמלי נטו זה אפשרי בהחלט ועשוי לחסוך לכם בעתיד.

 

מתקין דודים 

כל טכנאי דודים הוא גם מתקין דודים וקרוב לוודאי שגם ההפך. בשביל למצוא מתקין דודים ראוי עליכם להתחיל לעשות סקר שוק בין כל המתקינים הקיימים.

מתקינים שעובדים בחיפה לא בטוח שיעבדו בירושלים, ואלו שבירושלים לא יעבדו בחיפה מהסיבה הפשוטה שגם להובלת הדוד יש עלות שתמיד משתלבת בתוך מחיר ההתקנה.

 

טכנאי דוד

טכנאי הדודים הם טכנאים מקצועיים, אמינים ובעלי ניסיון נרחב שאין לזלזל בו.

הם עברו את ההכשרה וככל הנראה שהם יודעים יותר מכם אך עם זאת אין סיבה שלא תקבלו הצעת מחיר ברורה ויסודית כדי שתדעו בדיוק עבור מה אתם משלמים.

עלות הזמנת טכנאי לבדיקה נעה בין 150 ל250 שקלים חדשים.

 

טכנאי דוד חשמלי 

טכנאים המתמחים בדודי חשמל לא קשה למצוא, את אלו שבאמת מספקים שירות טוב והולם לבקשתכם קצת יותר קשה למצוא. אם יש לכם זמן נצלו אותו לחיפוש מעמיק ויסודי אחר הטכנאי המבוקש ביותר שהביקורות עליו טובות ואל תתפשרו.

 

טכנאי דוד שמש 

את דודי השמש תוכלו למצוא כמעט בכל בית והם אחד מרשימת חמשת התשתיות העיקריות בבית ישראלי ממוצע.

כל מי טכנאי דודי שמש יודע שאין תחליף לדוד מסוג כזה ושכל שאר הדודים תמיד יהוו נגזרת או תוספת נחמדה (וגם יעילה!) של דוד שמש.  כמות דודי השמש בארץ היא יחסית גדולה אפילו שמזג האוויר אצלנו לא שמשי תמיד.

 

טכנאי עד הבית לדוד 

כל טכנאי יכול להגיע עד ביתכם בצלצול טלפון אחד. בטרם תזמינו אותו, הסבירו לו מה הבעיה שלכם, איפה היא ממוקמת, מהי הסביבה בה מותקן הדוד שלכם והתייעצו איתו מהן דרכי הפעולה הטובות ביותר וכמובן, כמה זה הולך לעלות לכם.

אם העניינים יכולים להיפתר באופן עצמאי כמובן שהוא יוכל לעזור אך הדבר אינו מומלץ ועדיף שטכנאי דודים מומחה יטפל בכל הקשור לבעיות, יהיו אילו שיהיו.

 

טכנאי דוד שמש 24/7 

אם נתקעתם באמצע הלילה עם מים קרים, דוד מקצר, נזילה בלתי צפויה או כל תקלה כזו או אחרת ישנם טכנאי דוד שמש שעובדים ברחבי הארץ עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.

חיפוש קצר באינטרנט (אחרי השתלטות מהירה וזמנית על הבעיה) תוכלו למצוא את כל הטכנאים שעובדים רצוף ללא הפסקה וגם אל תוך הלילה. 

 

תיקון נזילה בדוד ברחבי הארץ

נזילה יכולה להיווצר בכמה מקומות בדוד. המים באזורים רבים בארץ הם מים קשים שגורמים להיווצרות של אבנית על מקורות החימום שבדוד.

כך בעת חסימה בצינורות הקולט או בשריפה של נתיך גוף החימום יכולה להיווצר נזילה שתיאלץ אתכם לחליף פלאנג', לנקות את קולט השמש ובמקרה החמור היותר גם להחליפו. 

נזילה בדוד שלכם יכולה להגרם גם מבלאי סביר של הדוד אותו יש להחליף לאחר 8 עד 15 שנים של פעילות תקינה ומתוחזקת. לאחר שנות הפעילות הסדירות של הדוד הוא עלול להעלות חלודה וכתוצאה מכך להתפוצץ ולנזול. 

זכרו תמיד, תחזוקה שוטפת לדוד לפני הכל.