דוד שוכב

מחפשים דודי שמש? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר לביצוע העבודה וההתקנה, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

אין הרבה דודים שוכבים בארץ. דודים שוכבים ממלאים פונקציית מרחב בלבד והטכנולוגיה שלהם לא מפותחת כמו טכנולוגיית הדוד העומד.

הכל מתחיל ונגמר בכך שלדוד עומד יש שני גופי מים, אחד לקרים ואחד לחמים, ולדוד שמש שוכב יש רק אחד, דבר המקשה על חימום מהיר של המים או אפילו סיווג של כמות מסוימת של מים חמים עבור מקלחת אחת (כמו שנעשה כאשר יש מאיץ חום). 

מהם היתרונות והחסרונות שיש לדוד שוכב, איך הוא עובד, האם הוא מתאים להיות דוד חשמלי או דוד שמש ולמה בכל זאת לרכוש דוד שוכב?

אלו הן שאלות מורכבות שהתשובה עליהן תלויה בסופו של דבר באילו מאפיינים הייתם רוצים לחסוך ואיך הייתם רוצים להתנהל בשגרת הפעלת הדוד שלכם.

 

דוד שמש שוכב או דוד חשמלי שוכב

אין ספק שדוד שמש הוא האפקטיבי ביותר מבין כל הדודים הקיימים, בטח ובטח בארץ ישראל בה מזג האוויר בהיר וצלול גם בימי חורף קרים. בדוד שמש תמיד יותקנו רכיבים חשמליים שמאפשרים שליטה על החימום באופן אוטומטי מתוך המפסק הראשי שבתוך ביתכם.

הסיבה לא לרכוש דוד שמש שוכב היא כאשר אין אפשרות להתקינו על הגג ואז בכל מקרה יהיה עליכם לעשות שימוש או בדוד חשמלי או בדוד מחליף חום אשר עובד גם הוא עם קולטי שמש סולאריים.

כדאי לרכוש דוד חשמלי שוכב (לעומת דוד שמש שוכב) כאשר יש מספר נפשות קטן בבית שמשתמש או שהנגישות להתקנה גם של קולטי השמש וגם של מיכל אגירת המים הושכב היא מסוכנת או מצריכה עלויות נוספות של עבודה בגובה.

דוד חשמלי שוכב בתוך הבית זה לא פונקציה בעייתית כמו שזה נשמע וישנם פתרונות רבים להאצת החום בדוד חשמלי שוכב המורכב בתוך הבית. היתרון מספר אחד הוא שדוד חשמלי בתוך הבית לא נתון לקפריזות של מזג אוויר הפכפך.

דוד שוכב

 

יתרונות וחסרונות של דוד שוכב

היתרון העיקרי שבהתקנת דוד שוכב הוא שהוא ככל הנראה יתפוס פחות מקום במרחב. דודים שוכבים מותקנים לרוב בתוך הבית בבוידעם ישן או בגומחות הממוקמות בין התקרה לרצפה בסמוך לאיזור המקלחת ומשם יוצאים בצנרת אל כל הברזים שבבית.

יתרון נוסף הוא שכאשר מחיר ההתקנה של דוד על גג רעפים למשל גבוה מידי, האופציה להתקין דוד שוכב יכולה להקל מאוד על עלויות ועל מצבכם הכלכלי.

אך לצערינו ישנם חסרונות רבים לדודים שוכבים שצריכים להילקח בחשבון גם אם זוהי האופציה היחידה שיש לכם. דוד שוכב אינו מסווג את המים שלו לאגפים ובכדי שטמפרטורת המים תגיע לגובהה הרצוי היא זקוקה לכמות זמן ארוכה מאוד בתלות בנפח הדוד.

חסרון נוסף לדוד שוכב הוא שכתוצאה מחוסר ההפרדה בין מים חמים לקרים לא ניתן להתקין בו מאיץ חום, להתקין בו מאיץ חום יהווה בזבוז של חשמל ואנרגיה וכתוצאה מכך גם בזבוז של הכסף שלכם.

דוד שוכב

 

עלויות

דוד שוכב עולה פחות או יותר כמו דוד עומד אך התקנתו היא מה שמוזיל את העלויות. עוד סיבה למחירים גבוהים של דוד שוכב כזה או אחר היא שהנפח ההתחלתי של דוד שוכב הוא 120 ליטרים ודוד בגודל כזה כידוע, הוא דוד גדול ובהתאם לכך גם מחירו.

מחיר דוד שוכב בנפח של 120 ליטרים יכול לעלות כ2200 שקלים חדשים או יותר.

מחיר דוד שוכב בנפח של 150 ליטרים יכול לעלות כ2300 שקלים חדשים או יותר.

מחיר דוד שוכב בנפח של 200 ליטרים יכול לעלות כ2500 שקלים חדשים או יותר.

דוד שוכב

 

לסיכום

הכל תלוי בכם. אם אתם רוצים לחסוך בעלויות התקנה או באמת לא רואים סיבה למה להתקין דוד עומד קחו בחשבון שעלויות צריכת החשמל יעלו בהתאם ואולי זה לא שווה את זה.

אם ניסיתם לבדוק כל דרך אפשרית לצמצום העלויות וראיתם שדוד שוכב הוא האופציה היחידה שנמצאת בסדר גודל הגיוני במחיר, אל תהססו, הבחירה שלכם מוצדקת.

התקשרו עוד היום לטכנאי דודים מוסמך והתייעצו איתו בנוגע להתקנת דוד שוכב. בקשו הצעת מחיר ועשו סקר שוק בטרם תחליטו על טכנאי או סוג דוד, אין הרבה חברות שמוכרות דוד שוכב אבל בכל זאת כדאי לחפש. בסופו של דבר מוצאים.

תוכן עניינים

דוד שמש חכם

מחפשים דודי שמש? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר לביצוע העבודה וההתקנה, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות

קרא עוד »

בוילר

מחפשים טכנאי דודים? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר לביצוע העבודה וההתקנה, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות

קרא עוד »

דוד מחליף חום

מחפשים דודי שמש? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר לביצוע העבודה וההתקנה, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות

קרא עוד »

דוד שמש

מחפשים דודי שמש? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר לביצוע העבודה וההתקנה, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות

קרא עוד »

דוד חשמלי

מחפשים דודי חשמל? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר לביצוע העבודה וההתקנה, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות

קרא עוד »

דוד חימום גז

מחפשים דוד חימום גז? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר לביצוע העבודה וההתקנה, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו

קרא עוד »