איך לבחור דוד שמש?

אם יש משהו שאי אפשר להתעלם ממנו בישראל זו השמש החזקה שיש כאן כמעט בכל ימות השנה.

לכן ברור מדוע ישראל היא מדינה שמאוד מתקדמת בכל מה שקשור לשימוש בדודי שמש, כי אם אפשר לנצל את חום השמש לצורך חימום המים שבהם אנחנו עושים שימוש, למה שלא

נעשה זאת?

 

מהם היתרונות של שימוש בדוד שמש?

עוד לפני שנדבר על השאלה איך נכון לבחור דוד שמש ואיזה מכשיר יוכל להתאים בדיוק לצרכים שלכם, כדאי שתכירו את היתרון של שימוש במכשיר כזה. למעשה, ב85% ממשקי הבית בישראל ניתן למצוא דודים שפועלים על חום השמש, מה שמוביל לחיסכון של עד 8% בחשבון החשמל של אותן משפחות. מעבר לכך שתוכלו גם אתם ליהנות מחיסכון כזה בחשבון החשמל שלכם, תוכלו גם לדעת שאתם תורמים את תרומתכם בהגנה על הסביבה. השימוש בחום השמש הוא טבעי, אין צורך לייצר אנרגיה וחשמל כדי ליהנות מדוד כזה ולכן ברור מדוע גם במובן הזה זו הבחירה הנכונה.

 

מה ישפיע על ההחלטה איזה דוד שמש כדאי לכם לקנות?

כדאי לדעת שכאשר מדברים על רכישת דוד שמש, צריך תחילה לבחור באיזה נפח אתם רוצים אותו. למעשה, דודי השמש בימינו יכולים להיות בעלי נפח של 30 עד 300 ליטר, מה שמעורר את הדילמה מה באמת יתאים לכם ואיך לקבל את ההחלטה הנכונה. מעניין לדעת שלרוב מבוגרים עושים שימוש בכארבעים ליטרים של מים במקלחת, כך שאם אתם רוצים לבחור את הנפח הנכון עבורכם לדוד השמש, צריך לבדוק כמה נפשות אתם בבית. בנוסף לכך, עוד נתון שצריך לקחת בחשבון כשרוצים לקנות דוד שמש חדש, זו כמובן שאלת האיכות. עד כמה הדוד באמת איכותי? והאם יש לו יכולת בידוד טובה? האם הוא יוכל לשמור על טמפרטורת המים לאורך זמן? ומה אורך חיי המכל וקולטני השמש שבו? שווה לקחת בחשבון את כל הנתונים האלה וגם לראות איזו חברה ייצרה את המכשיר, כי כל אלה יעזרו לכם לבחור את הדוד הטוב ביותר לביתכם.

 

שימו לב להתקנת הדוד על גג הבית

עוד נתון שהרבה פעמים ישפיע על השאלה האם דוד השמש יחזיק מעמד או לא לאורך שנים רבות, זו כמובן השאלה איך מתקינים אותו. יש משמעות להתקנה מקצועית ואם אתם לא רוצים לקחת סיכונים מיותרים בתחום, בררו מה ההשכלה של מי שיגיע להתקין אצלכם את הדוד. זה לא באמת הגיוני לשלם הון עתק על דוד שמש מחיר כזה או אחר ובסופו של דבר להתקין אותו בצורה חובבנית. זה נכון שלא פעם על התקנה מקצועית תצטרכו לשלם קצת יותר, אך מצד שני, זה מה שיעזור לכם להגדיל את הסיכוי שדוד השמש החדש שלכם באמת יחזיק מעמד לזמן רב.

 

קולט