6 יתרונות לשימוש במערכת סולארית

החברה האנושית מנסה כבר עשרות שנים לממש את הפוטנציאל הגלום בקרני השמש.

הכח האדיר של השמש יכול לאפשר לנו לייצר חשמל בכל העולם באופן הכי נקי וזול שאי פעם היה.

כיום יותר מאי פעם התנאים מסתדרים להם כך שהבחירה לייצר אנרגיה סולארית הופכת למשתלמת.

ארגונים רבים וגם אנשים פרטיים לא עמדו בצד, וביקשו לקחת גם הם חלק במהפכת האנרגיה הזו. יש חברות רבות בשוק המציעות מערכות סולאריות ביתיות למגוון שימושים. בטקסט פה למטה תוכלו לקרוא על חלק מהיתרונות לשימוש במערכת סולארית.

 

היתרונות לשימוש במערכת סולארית

  1. פחות נזק לסביבה – שימוש במערכות סולאריות תורם למאמץ העולמי להפחתה של פליטת גזי חממה. בעוד דלק מאובנים והפקת חשמל מפחם גורמים לזיהום אוויר, והשימוש בהם מוביל להתכלות מוחלטת של המאגרים הקיימים

הפקה של אנרגיה מהשמש בטכנולוגיה סולארית היא ידידותית לסביבה מפני שהשמש היא מקור אנרגיה בלתי מתכלה, וכאמור אינה דורשת שרפה של חומרים (מה שגורם ליצירת גזי החממה).

  1. חיסכון במשאבי קרקע – מדינת ישראל היא, כידוע לכל, לא בעלת שטחים נרחבים. יצירת אנרגיה סולארית יכולה להיעשות תוך שימוש במבנים קיימים. לדוגמא – התקנה של פאנלים סולאריים להפקת חשמל על גגות בתים. התקנת מערכת סולארית על גג הבית שלכם תורמת גם למדינה וגם לכם.
  2. מקור הכנסה – רבים לא יודעים זאת, אבל אנרגיה סולארית יכולה להיות מקור הכנסה נוסף. אדם שבבעלותו מערכת סולארית לבית יכול למכור את החשמל שהיא מייצרת לחברת החשמל. המדינה מבטיחה הטבות למשכירי גגות לטובת מערכות סולאריות, והן כאן לטווח הרחוק.
  3. תרומה למדינה – ידוע שבאמצעות אנרגיה סולארית אפשר לספק כמויות אנרגיה גדולות. ככל שהעולם שלנו נהיה תלוי יותר במכשירי חשמל – כך עקומת ביקוש החשמל עולה. מדינת ישראל התחייבה לאמנה בין לאומית להפחתת זיהום האוויר, ולכן היא מנסה לעבור כמה שיותר לאנרגיות מתחדשות. התקנה של מערכת סולארית על הגג שלכם היא גם מעשה של תרומה למאמץ של המדינה, מלבד הרווח לכיס הפרטי שלכם.
  4. עמידות – מערכות סולאריות יכולות לשמש להפקת אנרגיה למשך תקופות ארוכות מאוד, ואין חשש ניכר לירידה בולטת בביצועים או ביכולות שלהן לאורך השנים.
  5. חברות אמינות – בשוק המערכות הסולאריות הביתיות בישראל יש מספר חברות גדולות ויציבות עם "גב כלכלי" שהופכות את חווית ההתקנה להליך בטוח ואמין שאפשר לעשות בביטחון מלא גם באיכות המוצר, וגם בתשלום החודשי על החשמל המופק לטובת חברת החשמל.

 

סיכום

לסיכום, ללקוח הביתי, המסחרי והתעשייתי יש את כל הסיבות שבעולם לבחור להתקין מערכת סולארית אצלו בבית. יש היום בשוק חברות רבות המעניקות את המעטפת הטכנית, התכנונית והמקצועית לכל לקוח.

לייצור חשמל באמצעות מערכות סולאריות ישנו היתרון המשמעותי של החיסכון הכספי, בנוסף לתחושת השייכות למאמץ כלל עולמי ותרומה למדינה.

 

גג

תוכן עניינים
מהי גרמושקה ומה שימושיה
בעלי מקצוע

מהי גרמושקה ומה שימושיה?

עולם התכנון והבנייה רצוף במונחים ייחודיים, אשר עשויים להישמע זרים לאדם שאינו בקיא בתחום. אחד מהמונחים הנפוצים ביותר, אותו פוגשים רבים המעוניינים לבנות בית חדש

קרא עוד »