6 בעיות אינסטלציה נפוצות וכיצד למנוע אותן

בעיות בצנרת יכולות להיות יקרות, מתסכלות ואף לגרום לאי נוחות, נזק ותיקונים יקרים. עם זאת, עם מעט ידע ואמצעי מניעה, ניתן להימנע מבעיות אינסטלציה נפוצות רבות. במאמר זה נסקור שש בעיות אינסטלציה נפוצות, נפרט את הגורמים להן ונציג צעדים מעשיים למניעתן. 

 

צנרת סתומה

צנרת סתומה היא אחת מבעיות האינסטלציה השכיחות ביותר בישראל. שיער, שומן, חלקיקי מזון וחתיכות סבון הם לרוב הגורמים העיקריים לסתימת הצנרת. כדי למנוע היווצרות של צנרת סתומה, השתמש בכיסויי ניקוז, הימנע משפיכת שומן על הכיור, ונקה את השיער באופן קבוע מניקוז המקלחת.

צנרת סתומה

ברזים דולפים

ברזים דולפים לא רק מבזבזים מים, אלא גם מגדילים את חשבון המים שלך. הטפטוף הקבוע עלול להציק מאוד, ואף ולהפריע לשינה. כדי למנוע ברזים דולפים, הקפידו על התקנה נכונה, בדקו את מכונות הכביסה באופן קבוע, ותקנו מיד את כל הנזילות שאתם מזהים.

 

בעיות בדוד המים

בעיות בדוד המים עלולות לגרום לאי נוחות גדולה, במיוחד כאשר אתה מצפה למקלחת חמה או זקוק למים חמימים למשימות ביתיות. בעיות נפוצות בדוד המים הן: חוסר מים חמים, רעשים מוזרים או דליפות. כדי למנוע בעיות בדוד המים, שטוף את המיכל באופן קבוע כדי להסיר הצטברות משקעים, בדוק את שסתום ההקלה לאיתור דליפות, ושקול את בידוד המיכל כדי לשפר את יעילות האנרגיה.

בנוסף, דאג לניקיון מקצועי של דוד המים שלך לפחות פעם בשנה, כדי להבטיח ביצועים מיטביים ולהאריך את תוחלת חייו. נקיטת אמצעי מניעה אלה יכולה לעזור לך להימנע ממקלחות קרות פתאומיות ומתיקונים יקרים.

 

פיצוץ בצנרת

פיצוץ בצנרת עלול להוביל לנזקים משמעותיים ולתיקונים יקרים. טמפרטורות נמוכות, לחץ מים גבוה או צינורות ישנים הם גורמים נפוצים לפיצוץ בצנרת. למניעת פיצוצים בצנרת יש לבודד צינורות חשופים, לשמור על לחץ מים מתון ולשקול החלפת צינורות ישנים, במיוחד באקלים קר יותר.

 

לחץ מים נמוך

לחץ מים נמוך יכול להיות תוצאה של מספר גורמים, כמו למשל הצטברות מינרלים, קורוזיה בצנרת או נזילות נסתרות. כדי למנוע לחץ מים נמוך, נקה בקביעות את מאווררי הברזים, בדוק אם יש נזילות ובדוק את ווסתי לחץ המים. במידת הצורך, התייעץ עם אינסטלטור מקצועי על מנת לאבחן ולפתור את הסיבה ללחץ המים הנמוך.

לחץ מים נמוך

סתימה בביוב

פתיחת סתימות ביוב עשויה להישמע כמו משימה מרתיעה, אך ניתן למנוע אותה באמצעות תחזוקה שוטפת. הימנעו משטיפה של פריטים שאינם ניתנים לשטיפה, והימנעו משפיכת שומן או שמן לביוב. שירותי ניקוי ביוב מקצועיים יכולים אף הם לסייע במניעה של בעיה שכיחה זו.

 

איך בוחרים אינסטלטור?

כאשר מדובר בהתקנות דודי מים או בתיקוני אינסטלציה, חשוב לבחור אינסטלטור מומלץ ובעל מוניטין. כדאי לבקש המלצות מחברים, בני משפחה או שכנים. בנוסף, בדוק את פלטפורמות הביקורת המקוונות וגם עיין באתר החברה עבור המלצות ומשוב מלקוחות קודמים. למתקין אמין יהיו את הכישורים, הרישיונות והביטוחים הדרושים כדי לספק שירות איכותי ושקט נפשי.

 

מה המחיר של שירות אינסטלטור?

אמנם המחיר לא אמור להיות הגורם הקובע הבלעדי בבחירת אינסטלטור, אך חשוב לקחת בחשבון את עלות השירות, מבלי להתפשר על האיכות. קבל מספר הצעות מחיר, מאינסטלטורים שונים, כדי להשוות מחירים ושירותים. זכור כי מחירים נמוכים במיוחד עשויים להצביע על ביצוע לא איכותי, או על שימוש בחומרים לא מתאימים. חפש איזון בין מחיר הוגן לבין המומחיות והמוניטין של האינסטלטור. תרמי טופ אינסטלציה מציעים שירות איכותי ומחירים נוחים לכל כיס.

 

חשיבות התחזוקה השוטפת – אמצעי מניעה למערכת אינסטלציה

לתחזוקה שוטפת יש תפקיד מכריע במניעת בעיות בצנרת. קבע בדיקות שנתיות עם אינסטלטור מקצועי, שיוכל לזהות בעיות פוטנציאליות לפני שהן מחמירות. בנוסף, בצע בדיקות שגרתיות של צינורות חשופים, ברזים ושירותים כדי לזהות נזילות או חריגות. תחזוקה נכונה יכולה לחסוך מכם תיקונים יקרים ולהבטיח את אורך החיים של מערכת האינסטלציה שלכם.

 

סיכום

בעיות בצנרת עלולות לשבש את שגרת היום שלנו ולהמיט הרס בבתים שלנו. על ידי הכרת בעיות אינסטלציה נפוצות ונקיטת אמצעי מניעה מתאימים, בעלי בתים יכולים למזער את הסיכון להתרחשות בעיות אלו. החל משירותים סתומים ועד לפיצוץ בצנרת ופתיחת סתימות ביוב, פעולות פשוטות כמו תחזוקה שוטפת, בידוד נכון ובחירת מתקינים בעלי מוניטין, יכולות לסייע רבות במניעת בעיות עתידיות.

בעיות אינסטלציה

תוכן עניינים