כמו חדש: 5 דרכים לניקוי הוילונות בלי ללכלך את רצפה

וילונות הם כבר מזמן לא רק פתרון הצללה – מדובר בפריט עיצובי המהווה חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית במגוון בדים וטקסטורות. ישנם סוגים רבים של וילונות, ולא משנה באיזה וילון בחרתם – הוא עלול למצוא את עצמו תלוי זמן רב וצובר אבק. אז איך מנקים את הוילונות בהצלחה בלי לגרום ללכלוך ובלאגן? הנה 5 דרכים לעשות זאת.

 

תדירות ניקוי

לא משנה מהו סוג הוילון שרכשתם או מאיזה בד הוא עשוי, ולא משנה אם קניתם וילונות בפתח תקווה, בבאר שבע, בקרית שמונה או בירושלים – וילונות צוברים אבק עם הזמן והניקוי שלהם אינו תדיר כמו של בגדים ומצעים. מומלץ לערוך ניקוי יסודי של הוילונות אחת לשנה, ובמידת הצורך בתדירות קרובה יותר.

 

שאיבה

חשוב לציין כי לוילונות שונים צורת ניקיון שונה, התלויה בסוג הוילון והבד, אך בין אם מדובר בוילון גלילה או הצללה, ובין אם בוילון עשוי בד – נדרשת קודם כל שאיבה. בתור התחלה, הפעילו את שואב האבק וכוונו אותו עוצמה גבוהה. לאחר מכן, שאבו את הוילון לאורכו תוך התמקדות בחיבורים, בכפלים ובחלקים המוסתרים בכדי להגיע לאבק שהצטבר בהם.

 

כביסה

תהליך של כביסה מתאים רק לוילונות העשויים בד כותנה / פוליאסטר / ניילון או תערובת שלהם, כיוון שתהליך הכביסה עשוי להזיק לחומרים אחרים שאינם מתאימים לו. תחילה, יש לבצע הסרת כתמים מהבד בצורה נקודתית או ע"י השרייה, ואחריה יש לכבס את הוילון במכונת הכביסה בטמפרטורות נמוכות, לייבש אותו, לגהץ במידת הצורך ולתלות מחדש.

וילונות מבדים רגישים כגון משי, פשתן, תחרה או בדים שאסור להכניס למכונת הכביסה עפ"י הוראות היצרן – יש לכבס באופן ידני או לשלוח לניקוי ייבש, על פי המצוין על התווית.

 

ניקוי ידני

וילונות גלילה והצללה לא ניתן לכבס במכונת כביסה בד"כ, מכיוון שהם עשויים מחומרים שונים (דוגמת אלומיניום או עץ) או שצורתם לא מאפשרת פירוק וקיפול (למשל ונציאניים או וילונות הצללה). לכן, וילונות מסוג זה מומלץ לנקות ידנית בעזרת מטלית לחה בין השלבים והקפלים, שטיפה במים ו/או השריה, בהתאם לחומר ממנו עשוי הוילון.

 

שליחת הוילונות לניקוי מקצועי

אם אתם חוששים לעשות את התהליך בעצמכם, ניתן לשכור את שירותיה של חברה המתמחה בניקוי וילונות – אשר תיקח את הוילון לניקוי ותחזיר לכם אותו נקי, בלי קשר לסוג הוילון או הבד. בדרך כלל חברות כאלו מעניקות אחריות מלאה על תהליך הניקוי, כדי שתוכלו להיות רגועים ובטוחים שלא יעשה לוילון כל נזק.

 

הזמנת איש ניקיון הביתה

כיום, ניתן להזמין איש מקצוע שינקה את הוילונות בביתכם, כשהם עדיין תלויים במקומם. התהליך נעשה באמצעות חומרי ניקוי לא רעילים, שטיפה עדינה וייבוש מהיר – בהתאמה מלאה לסוג הבד ממנו עשוי הוילון ותוך טיפול מלא בכתמים וריחות לא נעימים. כך אתם יכולים להיות עדים לכל התהליך ולוודא שהוילון נקי וללא נזקים.

 

לסיכום

פעם בשנה הקפידו להעניק ניקוי יסודי ומעמיק לוילונות התלויים בביתכם. תוכלו לבחור אם לנקות אותם בעצמכם בעזרת שאיבה, כביסה או מטלית, או לבחור להשתמש בשירות מקצועי שיקח את הוילונות לניקוי או ינקה אותם במקום. כך או כך – תרוויחו וילונות נקיים מאבק וכתמים, שיחזיקו מעמד זמן רב יותר.

וילונות

תוכן עניינים