3 דרכים לפתיחת סתימות בביוב

סתימות הן דבר מטריד ולא נעים, אך כשמדובר בסתימה בביוב המצב גרוע ביותר ואף לצערנו, מריח הרבה פחות טוב.

אמנם ישנן דרכים בהם ניתן למנוע את היווצרות הסתימה, אך מניעה מוחלטת היא כמעט ובלתי אפשרית.

לכן, בהנחה שבשלב כזה או אחר נאלץ להיתקל בסתימת ביוב, ריכזנו עבורכם 3 דרכים לפתיחת סתימות בביוב

 

היווצרות סתימה בביוב

חזרתם הביתה אחרי יום עבודה ארוך ומתיש וכל מה שאתם רוצים הוא להיכנס למקלחת ולצאת רעננים. אך תכנונים לחוד ומציאות לחוד, כשהמקלחת פתאום נהיית מוצפת ומעלה ריח לא נעים. הצפה זו וניקוז לא תקין של המים עלולים להיווצר גם בכיור או באסלה ולהעיד למעשה על קיומה של בעיית סתימה בביוב.

סתימות ביוב נגרמות לרוב עקב ליקויי בנייה שונים, השלכת מוצרים וחומרים שונים מעכבי זרימה תקינה של המים למערכת הביוב, הצטברות אבנית ולכלוך ואף קיומם של שורשי עץ שונים אשר חדרו למערכת הביוב. לכל המקרים הללו פתרונות שונים וייעודיים התלויים בנסיבות שונות ולפיכך, פתיחת סתימות ביוב צריכה להיעשות על ידי איש מקצוע מנוסה ובעל ציוד מתאים ומתקדם. אך עד להזמנת האינסטלטור המקצועי, תוכלו בינתיים לקרוא על הדרכים לפתיחת סתימה בביוב.

 

פתיחת סתימות קלות בביוב

לעיתים, גם כשזה נראה סוף העולם, ניתן לפתור את הביוב באופן פרטי באמצעות כלים וחומרים נגישים וזמינים לכל. כזה הוא לדוגמא מוט הפומפה.

הפומפה הידועה והמוכרת, תוכל להוות פיתרון יעיל ואפקטיבי במקרה של סתימה קלה עד בינונית. באמצעות פמפום מהיר של מוט הפומפה, אתם למעשה יוצרים ואקום העוזר בשאיבת הגורם התקוע בצנרת.

דרך נוספת לפתיחה של סתימות קלות, היא שימוש בחומרים ייעודיים לפתיחת סתימות. כיום, קיימים מגוון חומרים שונים המאפשרים פתיחה עצמאית של הסתימה בביוב, באמצעות שפיכתם לתוך מערכת הצנרת. בפתרון מסוג זה חשוב להקפיד על הוראות השימוש הנלוות, שכן חומרים אלו במרבית המקרים מסוכנים לשימוש.

 

פתיחת סתימות בעייתיות בביוב

אם אחרי יום עבודה אין לכם כוח להתחיל לפמפם או להתעסק עם חומרים מסוכנים, הרי שכדאי להיוועץ באינסטלטור מקצועי ומיומן. מה עוד, שלא תמיד ניתן לפתור את הסתימה בביוב באופן עצמאי ונדרש פיתרון שזמין רק לאנשי מקצוע.

שטיפה באמצעות משאבת מים, או ביובית מיוחדת, היא אחד מהפתרונות הנפוצים להתמודד עם בעיות סתימת ביוב קשות, גם כאלו הנמצאות באיזור משותף לבניין. השימוש בביובית מאפשר את שטיפת הקו בלחץ מים עוצמתי, כך שסתימות ומשקעים ייעלמו בצורה הטובה ביותר.

לסיכום, בעיית סתימה בביוב היא בעיה לא נעימה, המצריכה פיתרון מהיר ומקצועי. כפי שהזכרנו ניתן לנסות לפתור את הבעיה לבד, אך אם אתם לא מעוניינים בהרפתקאות העלולות להתגלות בסופו של דבר כיקרות, מומלץ להתייעץ עם אינסטלטור מקצועי ומומחה בעל ידע וכלים מקצועיים מתאימים לפתרון איכותי, יעיל ומהיר של הסתימה.

 

איש מתקן צינור

תוכן עניינים
מהי גרמושקה ומה שימושיה
בעלי מקצוע

מהי גרמושקה ומה שימושיה?

עולם התכנון והבנייה רצוף במונחים ייחודיים, אשר עשויים להישמע זרים לאדם שאינו בקיא בתחום. אחד מהמונחים הנפוצים ביותר, אותו פוגשים רבים המעוניינים לבנות בית חדש

קרא עוד »