2 שיטות לפריצת מנעול לבית

ביתנו הוא המרחב האישי והמקום האינטימי שלנו, בו אנו רגילים לנוח ולבלות בחיק המשפחה.

הגיוני שכאשר אנחנו לא מצליחים להיכנס אליו, מדובר במצב לא נעים כלל.

אז רגע לפני הלחץ והפאניקה, ריכזנו עבורכם 2 שיטות לפריצת מנעול לבית

 

פריצת מנעולים

תארו לכם פעולה שגרתית ויום יומית כמו חזרה מהעבודה, איסוף הילדים מהגן או חזרה עם הקניות בדרך לביתכם, ופתאום אין לכם אפשרות להיכנס הביתה- הדלת ננעלת, לא נפתחת והמנעול אפילו לא מגיב לניסיונות שלכם לחלץ ממנו חצי סיבוב. זהו מצב בהחלט לא נעים, אך מצב שבהחלט יכול לקרות לכל אחד ואחד מאיתנו, ללא קשר לסוג הדלת והמנעול הקיים אצלו. אז לפני שאתם ממהרים להזמין מנעולן אשקלון או באר שבע, ישנם כמה שיטות לפריצת מנעול לבית שכדאי שתכירו.

 

סוגי מנעולים

כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה וסוגי האבטחה השונים, קיימים מגוון סוגי מנעולים לדלתות, כאשר המנעול הנפוץ ביותר הוא מסוג פלדלת. אך גם תחת הקטגוריה 'פלדלת', ישנם תתי סוגים רבים ושונים, בעלי רמות אבטחה שונות. בנוסף, ניתן למצוא את סוגי המנעולים הבאים, הנפוצים בדירות בישראל:

מנעולי צילינדר- נחשבים למנעולים מאוד עמידים וחזקים, אשר עמידותם מתאפיינת בעיקר בכך שלכל מנעול צילינדר מפתח ייחודי משלו. כך למעשה, לכל מנעול קיים מפתח אחד שאין שני לו, שהוא בלבד יכול לפתוח את המנעול. סגנון זה מקשה על יכולות הפריצה והעתקת המפתח לגורמים לא רצויים.

מנעול דלת עליון- זהו מנעול המשמש לרוב כתוספת עזר למנעול הראשי, כשהוא מותקן בחלק העליון של הדלת. מטרתו למעשה לספק הגנה נוספת מפני ניסיונות פריצה, בעיקר בדלתות 'פשוטות' יותר לפריצה, כמו דלתות עץ או זכוכית.

 

פריצה פשוטה

לאחר אפיון סוג הנעילה של הדלת, יש להצטייד בכלי המכונה 'מגריפה', בעל חלק עליון משונן, גמיש ומפותל וכלי נוסף- מפתח ברגים בצורת L. בשלב הראשון נכניס את החלק הקצר של מפתח הברגים לתחתית הצילינדר ומפעילים לחץ קל כלפי הצד אליו צריך המפתח להסתובב.

במקביל, ניקח את ה'מגריפה' ונכניס אותו דרך חור המנעול, עד כמה שניתן ומפעילים לחץ כלפי מעלה, כך שהפינים הפותחים צריכים להישאר למעלה והצילינדר יוכל להסתובב מעט. לאחר שכל הפינים התקבעו בחלק העליון, ניתן יהיה לסובב את הצילינדר באופן מלא, עד לפתיחת הדלת.

 

פריצה מתקדמת

שיטה נוספת, מתקדמת יותר, היא שיטת 'הכרסום'. זוהי שיטה מקצועית, המשמשת בעיקר פורצי מנעולים, ובבסיסה היא עומדת על שימוש במקדחה מקצועית המיועדת לפריצה. מקדחה זו בנויה כך שבראשה נמצא פין בצורת חנית וקידוח נכון יכרסם למעשה את הצילינדר מבפנים.

כאמור, אלו 2 השיטות העיקריות המשמשות לפריצה, אך חשוב להדגיש כי אין תחליף לאיש מקצוע מיומן במטרה לפתוח את הדלת הנעולה במהירות, יעילות וללא נזקים משניים, אשר תיקונם עלול לעלות מחיר רב.

 

מנעול פתוח

תוכן עניינים