שיטת 12 השלבים לטיפול בהתמכרויות

שיטת 12 השלבים נחשבת כיום לשיטה הטובה ביותר לצורך של טיפול בשלל רחב של התמכרויות. מהי השיטה והיכן ניתן לבצע אותה? להלן כל הפרטים

שיטת 12 השלבים – מהי?

שיטת 12 השלבים היא שיטה ותיקה יחסית אשר נמצאה כאפקטיבית ביותר לצורך טיפול בהימורים. למעשה, התוכנית פותחה כבר בשנות ה 30 של המאה הקודמת, כאשר במקור היא פותחה בעבור מכורים לאלכוהול, אולם כיום היא מיושמת בעבור מכורים בשלל רחב של נושאים, החל מהתמכרות לסקס, אלכוהול כמו גם הימורים. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי על מנת לבצע את השיטה יש לפנות למרכז אשר מתמחה בתחום, ויודע לעבוד ע"פ השלבים כמו גם הנחייה מדויקת אשר כוללת בין היתר הודאה בהתמכרות, הפסקה מוחלטת של החומרים הממכרים או ההתנהגותיים וכן לכפר על מעשיהם. לרוב, הטיפול נעשה בקבוצה אינטימית ע"י מכור לשעבר, וזאת על מנת להעניק למכורים אפשרות של הזדהות וביטחון כי ניתן להפסיק את ההתמכרות.

איש מכור

שיטת 12 השלבים – באמצעות מרכז אורנית ויינשטוק

מרכז הגמילה אורנית ויינשטוק נחשב לאחד ממרכזי הגמילה הטובים והאיכותיים בישראל, וזאת לאור צוות מיומן אשר בקיא בתחום של ההתמכרות, על שלב היבטיו. צוות העובדים של החברה, אשר מורכב ממכורים לשעבר כמו גם אנשי מקצוע הכוללים עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ומטפלים אישים יעניקו למכור אפשרות להפסקת הגמילה באמצעות שיטת 12 השלבים, אשר נחשבת כאמור לשיטה הטובה ביותר בה ניתן לחדול מההתמכרות, כאשר אחוזי ההצלחה עומדים על 80%. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי לאחר המעבר של התוכנית יש  לבצע פעולות נוספות כמו גם תחזוקה של השיטה, בכדי שהמכור לא ישוב על הרגליו הרעים. על כן, אם בן הזוג או חבר המשפחה סובל מהתמכרות, זכרו כי הדרך הטובה ביותר לעזור לו היא ע"י פנייה למרכז וזאת על מנת שהוא יוכל להתחיל את התהליך בהקדם האפשרי.

התמכרות – לא גזרת גורל

ע"פ המומחים של מרכז אורנית ויינשנטוק, גמילה מהתמכרויות חייבת להתבצע בהקדם, וזאת לאור העובדה כי רבים מהמכורים מחריפים את מצבם, ובכך נגרם נזק עצום הן למרקם המשפחתי, הזוגי וכן החיים האישים. בנוסף, מכורים לאלכוהול ולסמים חשופים לנזק גופני אשר עלול לגרום גם לנזקים קבועים, כאשר במידה ומדובר בהתמכרות להימורים ניתן לראות הוצאות כספיות אדירות וכן הסתבכות עם השוק האפור. על כן, פנייה מידית למרכז היא הדרך הטובה ביותר בה תוכלו להעניק עזרה ליקרכם, וזאת על מנת להבטיח את הפסקת ההתמכרות באמצעות כניסה לתהליך של שיטת 12 השלבים אשר היא השיטה הטובה והבטוחה ביותר כיום לצורך של הפסקת הימורים. פנו למרכז עוד היום דרך האתר הרשמי בכתובת https://www.gmila.org.il או דרך מספר הטלפון 054-2349876 ונציג מטעם המרכז יעניק לכם ייעוץ ראשוני ללא עלות.

המאמר נכתב ע"י צוות המרכז לטיפול וייעוץ של אורנית ויינשטוק

תוכן עניינים
נעלי עבודה
כללי

נעלי עבודה נוחות

עבודה ממושכת על הרגליים יכולה לגרום לכאבים, עייפות ואף פציעות. לכן, בחירת נעלי עבודה נוחות היא הכרחית לכל מי שעובד על הרגליים לאורך זמן. נעלי

קרא עוד »