יש לך עסק? למד למה חשוב שאתר שלך יהיה מהיר ונוח

העולם רץ קדימה מבחינה טכנולוגית כל הזמן. בשביל שעסקים יישארו בעסק, הם חייבים נוכחות ברשת. אבל נוכחות ברשת לא יכולה להיות סתם אתר שזרוק איפשהו, כי בשביל אתר טוב צריך לעבוד ולהשקיע בשיווק וקידום. התחרות ברשת הופכת לקשה מרגע לרגע, ולכן אתם צריכים לנצל כל יתרון אפשרי כדוגמת נוחות ומהירות האתר.

 

התחרות הגבוהה ברשת

בניגוד לעבר, ברשת כל עסק מאותו התחום נגיש ללקוח, וכאשר השירותים זמינים אונליין אנחנו יכולים לרכוש אותם מכל פינה בעולם. אם מדובר על עסק מכירה, שירותי משלוחים הופכים את המרחק הפיזי לנושא לא משמעותי בבחירת העסק איתו עובדים, מה שאומר שיש לכל עסק הרבה יותר תחרות. לכן כבעלי עסק אנחנו מחפשים כל יתרון אפשרי בשביל למשוך את הלקוחות שלנו.

צריך לזכור שהזמינות הגבוהה, התחרות הגבוהה והאופי של הלקוחות – משמעם קשב הרבה יותר קצר. כאשר גולשים באינטרנט בחיפוש אחרי שירות או מוצר, נשארים רק באתר שנטען מאוד מהר ושהוא נוח לשימוש. אחסון אתרים הוא הגורם המרכזי המשפיע על המהירות והנוחות של האתר שלכם.

 

מהירות

למרות שלכאורה בעידן המודרני יש מכונות כביסה, מייבשים ומדיחים, זה נדמה כאילו יש לנו פחות ופחות זמן פנוי וזמן בכלל. לנווט בין העבודה החיים והמשפחה, זה משהו שהופך למשימה קשה ומורכבת, ולכן כל מטלה שלוקחת זמן מחושבת בקפידה. כאשר גולשים מחפשים באינטרנט שירות או מוצר, הם מנסים לנצל את היתרון של האינטרנט ולבצע חיפוש מהיר ככל האפשר ובמגוון רחב של אתרים כדי להשוות את השירות. לכן אתר שנטען לאט, מיד יפסל וייזנח. טעינה מהירה היא הבסיס לאתר שמושך לקוחות לרכישות.

טעינת אינטרנט

נוחות

טעינת האתר היא רק השלב הראשון. אם הוא עולה וקשה לנווט בו, אי אפשר למצוא את התפריט, לחזור בקלות אחורה, להבין מחירים ותנאים, הלקוחות מהר מאוד יתייאשו ויחפשו את השירות או המוצר במקום אחר. ליצור נוחות באתר זה עניין למקצוענים – בניית מפת האתר, התפריטים, איזה דף מוביל לאיזה דף, דורשים השקעה ועבודה מורכבת של מפתח האתר. גם נוחות האתר מושפעת ממהירות הטעינה של הדפים, ושניהם קשורים באיכות מערכת האחסון של האתר שלכם.

 

אופטימיזציה

אופטימיזציה היא שם לתהליך כולל שמריץ את האתר בצורה יותר חלקה. לכל אתר יש באגים ותקלות קטנות שקורות כל הזמן. בשביל לשלוט עליהם, מבצעים אופטימיזציה אחת לכמה זמן. תהליך זה משפר גם את המהירות וגם את הנוחות של האתר.

 

סיכום

התחרות ברשת על תשומת הלב והקשב של הגולשים היא קשה. בשביל שהמוצר או השירות שלכם יקבלו את הקשב הראוי להם, אתם צריכים תשתית טובה של אתר חזק שמאוחסן על שרתים מהירים ובנוי באופן נוח. חוויית משתמש היא אבן יסוד במשיכת לקוחות, וכך יש להתייחס גם לאתרים באינטרנט.

אופטימיזציה לאתר

תוכן עניינים