הפתרון לסתימה מורכבת – אינסטלטור מקצועי

המים לא יורדים בכיור המטבח כמו פעם, בדקתם, והסתימה לא  נמצאת בצנרת הבית. יכול להיות שהבעיה נמצאת דווקא בצנרת הביוב הראשית.

 

איך מגדירים מהי סתימה מורכבת?

כאשר הסתימה מתרחשת בצנרת הביוב הראשית ואין ביכולת הדיירים או האינסטלטור לפתוח אותה ללא 'ביובית' (משאית עם ציוד לפתיחת סתימות בצנרת הביוב).

 

מהם הגורמים לסתימות מורכבות?

חומרים שומניים

חומרים שומניים הנשטפים לביוב נשארים לצוף בצנרת, ובשילוב עם לכלוכים וחומרים נוספים נוצרות סתימות קשות ומורכבות. ישנה שכיחות גבוהה יותר לגורם זה לסתימה בקרב דירות בבניין שבקומתו התחתונה פועלות מסעדות ומפעילים בתי – עסק.

 

דרך הטיפול: שאיבה

שאיבת השומנים והלכלוכים שהצטברו בעזרת וואקום הנוצר על ידי ה'ביובית', ופתיחת הסתימה.

 

שורשי עץ החודרים לצנרת

צנרת ביוב אמנם חזקה ועמידה לאורך זמן, אך אמא טבע יכולה לגבור על כל המצאת אדם. אם בקרבת הצנרת יש עץ גדול ובוגר, יש סיכון שהשורשים יחדרו את הבטון של הצנרת ומאוחר יותר הסבך שהצטבר יאט את זרימת הנוזלים התקינה ויגרום לסתימה.

 

דרך הטיפול: שילוב של טכניקות

שלב ראשון – חיתוך השורשים בעזרת ציוד המוחדר אל הצנרת. שלב שני – שטיפת הצינור בלחץ מים גבוה על ידי 'ביובית'. שלב שלישי – תיקון החורים דרכם נכנסו השורשים. לעיתים, אם המצב מצריך זאת, ניתן לעקור את העץ שגרם לסתימה ולהעבירו למקום אחר וכך למנוע חזרה של הסתימה מסוג זה בשנית.

 

אבנים וחומרי בניין

ישנם מקרים בהם פינוי פסולת הבניין נעשה אל הצנרת במקום לפח ייעודי. כחלק מפסולת הבניין הנשטפת לביוב תמצאו ברזלים, אבנים, חול ובטון. כל אלו נושאים משקל כבד וישארו בצנרת לעוד זמן ארוך אם לא יפנו אותם ובהמשך גם יצרו סתימה מורכבת ורצינית.

 

דרך הטיפול: לחץ מים או פירוק הבטון

ראשית, יש לבצע צילום פנימי של הצנרת להערכת גודל ואופי הסתימה. ישנם מקרים, הנחשבים לקלים, בהם הפתרון יהיה הזרמת מים בלחץ גבוה ועוצמתי שיפתח את הסתימה. במקרים חריגים ומסובכים יותר, בהם חומרי הבניין גדולים מידי – מנסרים אותם. שיטה חדשה ומתקדמת היא שימוש ברובוט קטן הנכנס לצנרת ומנסר את החומרים הסותמים (בטון, אבנים, ברזל וכו') ואחר כך אלו נשטפים בקלות עם המים המוזרמים ומשחררים את הסתימה.

 

הפתרון לסתימות מורכבות

במילה אחת – אינסטלטור מקצועי. בצנרת הביוב תתקלו בסוגי סתימות הדורשות טיפול אמין של אינסטלטור בעל יכולת וניסיון עם משאית ה'ביובית'. כאשר מתקיימת סתימה בצנרת הביוב הראשית, הסתימה בדרך כלל תשפיע לא רק על בית או דירה אחת, אלא על כמה משפחות ודיירים.

הטיפול בבעיה צריכה להיות בחשיבות גבוהה, שכן, פתרון מהיר של הסתימה יקל על חיי הדיירים ויאפשר תנאי מחייה ראויים ונוחים. האינסטלטור יפתור את הבעיה וגם ייעץ איך להימנע ממנה לפעם הבאה.

כלי עבודה

תוכן עניינים
מהי גרמושקה ומה שימושיה
בעלי מקצוע

מהי גרמושקה ומה שימושיה?

עולם התכנון והבנייה רצוף במונחים ייחודיים, אשר עשויים להישמע זרים לאדם שאינו בקיא בתחום. אחד מהמונחים הנפוצים ביותר, אותו פוגשים רבים המעוניינים לבנות בית חדש

קרא עוד »