הדברת נמלים ומקקים

המזיקים הנפוצים ביותר

בבתים רבים, קיים מטרד לא נעים, שגורם למספר רב של צעקות בהלה בקרב דייריהם, מזיקים. המזיקים נחלקים למגוון רב של סוגים וכשמם כן הם, גורמים לנזקים שונים בפן התברואתי והאסטטי. המזיקים יכולים להיות מכרסמים שישאירו אחריהם צואה ושאריות מזון, יונים שיותירו אחריהן לשלשלת ובמקרים המפחידים ביותר נחשים או עקרבים.

אך סוגי המזיקים הנפוצים ביותר, בהם קרוב לוודאי שניתקל לעיתים קרובות וננסה שוב ושוב להיפטר מהם, הם המקקים והנמלים.

הנמלים, פועלות בצורה שיטתית, בונות קנים ומנקזות פירורי מזון בקן אותו הן בנו. הן מנהלות מערכת מסועפת של פעילות, שעלולה לכלול את כל המקרר או המטבח שלכם. בעזרת חושיהן החדים ומידותיהן הזעירות, הן מסוגלות להגיע לכל מקום.

המקקים, יימצאו בבתיכם בתקופות הקיץ בעיקר. לבד מנוכחותם הבולטת, שמפחידה לא מעט אנשים, הם מוגדרים כאוכלי כל ומפיצי מחלות, היוצרים מפגע תברואתי של ממש במקומות בהם הם שוהים. לכן, יש לבצע הדברה במהירות האפשרית.

ננסה להציג בפניכם את שיטות ההדברה המרכזיות עבור מינים אלו, על מנת ליצור סדר ותגובה הולמת שלכם, לבעיה מטרידה ומורכבת זו.

 

שיטות ההדברה

נמלים

לשם הדברת הנמלים בביתכם הפרטי, יהיה עליכם לפעול בשני שלבים מרכזיים. הראשון, הוא הטיפול במוקד הבעיה, קן הנמלים. בקן זה, נמצאת מלכת הנמלים האחראית על קצב הרבייה של הקן ואותה הנמלים בקן דואגות לזון.

לכן, יהיה עליכם בשלב הראשוני לעקוב אחר נתיב הנמלים בבית שלכם, לאתר את החור או המקום דרכו וממנו מגיעות הנמלים, ולהניח פירורי ג'ל רעיל באותם מקומות. הג'ל פועל כפיתיון. הג'ל נראה לנמלים כמו פירורי מזון, והן נושאות אותן לקנים שלהם וניזונות ממנו. לאחר מכן, הג'ל מתפרק לחומר כימי רעיל, שמשמיד את כלל הנמלים בקן.

בשלב השני, יהיה עליכם לרסס את כלל המקומות בבית. השתמשו רק בחומרי ריסוס מאושרים, שאין חשש ששאיפה קלה של החמר תגרום לכם לנזקים חמורים. נסו להגיע לכל הפינות, החורים והסדקים האפשריים, גם אם הריסוס דורש מכם מאמץ והזזת רהיטים כבדים. חשוב להדגיש כי הריסוס מסייע בהשמדה מקומית של הנמלים  אך לא בחיסולן הסופי.

 

מקקים

המקקים הם חרקים בעל יכולת שרידות גבוהה, והנרתיקים בהם הם מטילים את הביצים, עמידים עבור כמעט כל חומרי הריסוס. לכן, יהיה עליכם לפעול בצורה משולבת. הפעולה הראשונה המומלצת היא, ריסוס של כל הבית בחומרי ריסוס מאושרים וייעודיים. מכיוון שתהליך בקיעת ביצי התיקן ארוך יחסית, יהיה עליכם להשתמש בחומרים בעלי רעילות נמוכה, אך עם אפקט ארוך טווח ובכמה שלבים של ריסוס. בנוסף, ליד פתחי החשמל והביוב, הניחו פיתיונות ג'ל, אבקות הדברה ופזרו ברחבי הבית מלכודות דבק .

כנסו לקישור www.hadbarott.co.il על מנת ללמוד על שיטות ההדברה ברחבה רבה אף יותר.

נמלים

תוכן עניינים