4 הסוגים השונים של מנעולים

יש מי שסבורים שיש בעולם כמה סוגים בודדים מאוד של מנעולים. בירור מעמיק בתחום מגלה שמדובר בסברה שגויה. שכן, יש מספר רב של מנעולים שונים שאתם צריכים להכיר. כדאי שתקראו את המדריך הנוכחי אם אתם מתכננים לעבור לדירה חדשה, אם יש לכם צורך באבטחה מיטבית של דלת הכניסה לבית, האופניים, האופנוע או אם אתם רוצים להעשיר את הידע שלכם בתחום.

 

הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי כתבנו תוך סיוע מצד גורמים חיצוניים. שכן, היה חשוב לנו לקבל את כל המידע המקיף בנוגע למנעולים. לכן, כתבנו פוסט בקבוצות שונות ברחבי הפייסבוק וביקשנו מגולשים שאנחנו לא מכירים לכתוב לנו איזה סוגים של מנעולים יש להם בבית. לאחר שהם רשמו לנו את סוגי המנעולים שקיימים אצלם, ערכנו סדר וגילינו שמדובר במספר רב של מנעולים. במדריך זה בחרנו להתמקד בנפוצים ביותר שבהם:

  • מנעול תלייה
  • מנעול לשונית
  • מנעול עליון
  • מנעול חבוי

הישארו אתנו ותגלו את כל הפרטים אודות המנעולים הללו.

 

מנעול תלייה

המנעול הראשון הנפוץ ביותר הוא מנעול התלייה שיימצא בכל כיס של מנעולן בנס ציונה והסביבה. שכן, מדובר במנעול פופולרי למדי. הצורה שלו מזכירה את האות U כשהיא הפוכה. משתמשים במנעול מסוג זה במרבית המקרים לנעילה של שרשראות של אופניים או אופנועים, ארגזי עבודה או מזוודות.

 

מנעול לשונית

מנעול מסוג זה מותקן במרבית המקרים בתוך הדלתות של חדרי הבית. כשביררנו פרטים אל מול חברת דור שירותי חילוץ פריצה ומיגון שידועה כבקיאה בתחום, התברר לנו שמדובר בדלתות שיש בהן צורך בפרטיות בלבד. כלומר, אין צורך בהגנה רצינית מפני פריצות וגניבות. המנעולים הללו הם מותקנים במרבית המקרים בחדרים הבאים:

  • חדרי המקלחות
  • חדרי השירותים
  • חדרי השינה

ברוב המקרים אפשר לפתוח את הנעילה של המנעולים הללו באמצעות מפתח ולעיתים באמצעות דרכים קלות אחרות.

 

מנעול עליון

המנעול העליון נמצא לא פעם בדלתות הכניסה לבית. מדובר במנעול שנמצא בחלק העליון של הדלת (במרבית המקרים בגובה הכתף) ומטרתו לשמש כנעילה נוספת. המנעול מאפשר להגן על דלתות שקל יחסית לפרוץ אותן. במרבית המקרים מדובר בדלתות שעשויות מעץ.

 

מנעול חבוי

המנעול החבוי הוא כזה שנמצא בדרך כלל בחלונות או בדלתות הזזה. הוא מנעול ייחודי שכן, ניתן לפתוח אותו אך ורק מהצד הפנימי של הבית והוא מאפשר להגן על יושבי הבית מפני כניסה של זרים לא רצויים. ראוי לציין כי הנעילה של מנעול מסוג זה מתבצעת תוך לחיצה על לשונית.

 

כמה מילים לסיום

המדריך הנוכחי הציג בפניכם את הסוגים השונים של המנעולים שאתם פשוט חייבים להכיר. כעת, כשאתם מכירים אותם, אתם יכולים להיות בטוחים שיש לכם ידע כללי נבחר בנושא. כך שאם תצטרכו בהמשך לבחור מנעול, תוכלו לדעת מהו המתאים ביותר.

מנעול

 

תוכן עניינים