הכירו את רשימת ענפי הספורט המוזרים בתולדות האולימפיאדה

מחכים כל השנה בכדי לחזות באולימפיאדה ובענפי הספורט המוכרים? ובכן, מסתבר שישנם ענפי ספורט פחות מוכרים, שלא נגיד הזויים, אבל הם נכללו גם כן באולימפיאדות במהלך השנים.

בואו נתחיל עם אחד מענפי הספורט שטוב שהכחידו אותם, ירי יונים.

פעילי זכויות החיות עומדים כעת לזעום, אנחנו הולכים לדבר על ענף ספורט אכזרי ביותר שנכלל באולימפיאדה וטוב שהוכחד ממנה.

אנחנו מדברים כמובן על ירי ביונים באוויר.

בשנת 1900 בעיר פריז, התקיימה אולימפיאדה שבמהלכה ירו ביותר מ-250 יונים חיות, בעודן מנסות לברוח מיריות הרובים.

פשוט איום, וטוב מאוד שהענף הזה הוכחד מהאולימפיאדה. ובכן הוכחד חלקית, מאחר שבאולימפיאדה הבאה השתמשו ביונים אשר היו עשויות מחומרי גלם שונים (לא חיות ונושמות). בואו נעבור הלאה, לספורט המוזר הבא שנכלל עם השנים באולימפיאדות.

 

רגע לפני רשימת ענפי הספורט המוזרים באולימפיאדות

רגע לפני שרוכשים מדליות וגביעים בחנות https://milmanltd.co.il/ (גביעים ומדליות לרכישה אונליין), בואו נעבור על עוד מספר ענפי ספורט מוזרים, וכך נוכל ללמוד קצת יותר על ההיסטוריה של הספורט העולמי באולימפיאדות השונות.

למשל, הידעתם שבשנת 1991 התקיימה תחרות קפיצה לרוחק עם סוסים באולימפיאדה? עם שיא של קצת יותר מ-6 מטרים, זכה קונסטנט ואן לנג'נדונק הבלגי במדליה של זהב. כמובן, לא נשכח את סוסו שענה לשם אקסטרה דריי.

 

קפיצה לגובה עם סוסים באולימפיאדה – קרה או לא קרה?

ואם חשבתם שקפיצה לרוחק עם סוסים היה ספורט מוזר, חכו שתשמעו על כך שבשנת 1991 גם התקיימה תחרות קפיצה לגובה עם סוסים. הסוס שזכה במקום הראשון הגיע לגובה של כ-1.8 מטרים.

עוד ספורט מוזר שנכלל באולימפיאדה, הוא ספורט הצלילה למרחק.

השיאן בענף ספורט זה זכה במקום הראשון לאחר שצלל למרחק של 195 מטרים.

בהחלט מרשים. ואם אתם אוהבים לצפות במשחקי קרוקט בטלוויזיה, אתם תשמחו לדעת שבשנת 1900 בפריז, התקיים משחק קרוקט באולימפיאדה אשר הוביל את צרפת לזכות במדליות זהב בתחרות.

 

עוד ענפי ספורט מוזרים שהתקיימו באולימפיאדות במהלך השנים

עוד בשנת 1900, התקיימה בפריז גם קפיצה לגובה באולימפיאדה, מה שנשמע לנו עד לכאן די סטנדרטי. אמה-מה, יש קאץ'. הקפיצה לגובה באותה שנה בפריז התקיימה ללא תנופה. כן, שמעתם נכון. קפיצה לגובה ללא ריצה וללא תנופה.

מה השיאן קבע? גובה של 1.6 מטרים. במהלך השנים תמיד נהנינו מכל מיני תחרויות שחייה, שחייה צורנית ועוד.

יחד עם זאת, עד היום לא יצא לנו לחוות שחייה מתחת למים. כן, גם הפעם שמעתם נכון – שחיינים מתחת למים שזוכים בניקוד על כל מטר שהם עוברים, ועוד נקודות כל שניה ששהו מתחת למים.

 

שלל תחרויות מוזרות שהיינו עדים להן באולימפיאדות במהלך הזמן

אין ספק, עם השנים היינו עדים לשלל תחרויות מוזרות וענפי ספורט הזויים באולימפיאדות, מה שמוביל אותנו לשאול: מה יהיה באולימפיאדות בשנים הבאות? האם נהיה עדים לעוד ענפי ספורט מוזרים, שאף אחד לא דמיין כי הן יכללו באולימפיאדות?

ובכן, נותר לנו רק להמתין ולצפות, במיוחד בהתחשב בעובדה שכרגע כולנו עדיין מתמודדים עם עידן הקורונה. אז נישאר כולנו אופטימיים, נקווה לטוב ונמשיך לצפות באולימפיאדות הבאות, נמשיך לצפות להן בכיליון עיניים.

בטוח שהן יצליחו להפתיע אותנו גם בשנים הבאות. עד אז, אנחנו מקווים אולי אפילו להכיר ענפי ספורט חדשים, או אולי ענפי ספורט שלא היינו מודעים לקיום שלהם. לכו תדעו, הכול יכול להיות. ובנימה אופטימית זו, שמרו על כושר!

 

בחור עם פאה מצחיקה