מה הדרך היעילה ביותר לחמם את הבית?

מי מאיתנו לא רוצה לחזור בערב אל הבית החם, הבטוח והמוגן מן הגשם והקור שבחוץ? אך מהו הפתרון האידיאלי לחימום הבית אשר יחסוך לנו כסף, יהיה בטוח לשימוש וקל לתפעול? במאמר זה נבחן מהי הדרך היעילה ביותר לחמם את הבית בצורה בטוחה ומוגנת, וגם לחסוך בעלויות.

 

בית חם ונעים

בעבר, כשאנשים רצו לחמם את הבית, הם נהגו להדליק את האח הבוערת או את תנור הנפט. כיום אנחנו מודעים להשלכות הבריאותיות של דרכי החימום האלו למרות הנוסטלגיה שהם נוסכים בנו. מכשירי החימום כיום הינם חכמים, בטוחים לשימוש, קלים לתפעול ושומרים על חסכון לאורך זמן באנרגיה ובכסף, כמו לדוגמא רדיאטור חימום חכם בעל מערכת הבקרה המרכזית המאפשרת לשלוט בפעולתו בכל חדר בבית.

 

רדיאטור חימום חכם

הרדיאטור החכם מתאים לחימום כל דירה ובית בכל גודל. את הרדיאטור מתקינים על הקיר ליד נקודת חשמל רגילה ובאמצעות מערכת בקרה מרכזית ניתן לתכנת ולהתאים את עוצמת החימום והטמפרטורה בכל חדר בנפרד. הרדיאטור משלב שתי פעולות: הקרנת חום ופיזור חום על מנת למקסם את יעילותו. היתרון הגדול של הרדיאטור הינו שהוא אינו מצריך התקנה מסובכת אלא רק מתלים המצמידים אותו לקירות. המתלים מגיעים עם המוצר ובדרך כלל נציג החברה יתקין אותו עבורכם.

 

מערכת חימום תת רצפתית

מערכת חימום תת רצפתית מתאימה לכל דירה ובית, אך דורש הערכות מראש מאחר והוא מותקן מתחת לרצפות. ישנם שני סוגים של חימום תת רצפתי: חימום תת רצפתי המבוסס על מים וחימום תת רצפתי המבוסס על חשמל. החימום המבוסס על מים הינו רשת של צינורות נסתרים הפרוסים מתחת לרצפות הבית ומזרימים מים חמים המחממים את הרצפה לתחושה נפלאה. החימום התת רצפתי המבוסס חשמל דומה בפעולתו לחימום מבוסס המים והוא נחשב לזול ולחסכוני ביותר. שני סוגי החימום התת רצפתי נחשבים לבטוחים במיוחד בשל היותם נסתרים וללא גופי חימום גלויים.

 

מערכת הסקה מרכזית

מערכת הסקה מרכזת מתאימה לחימום בתים החשופים לקור עז, מוסדות ובתי מלון. בין אם יש לכם כבר מערכת הסקה מרכזית ואתם מעוניינים להחליף אותה בחדשה, או שאתם בונים מבנה חדש ומעוניינים במערכת הסקה מרכזית יעילה, חסכונית ובטוחה, כיום ניתן להשיג מערכות הסקה מרכזיות חכמות הניתנות לשליטה אפילו דרך הנייד. ההסקה מחממת את כל חדרי הבית באמצעות צינורות העוברים בקירות ומתחברים לרדיאטורים בחדרים השונים.

 

לסיכום

כיום מערכות החימום הביתי חסכוניות יותר באנרגיה, יעילות יותר כדי להביא לחיסכון משמעותי בכסף, ניתנות לשליטה מרחוק או באמצעות מערכת בקרה מרכזית על מנת לתכנת את משך החימום הנדרש ולתזמן אותו ביעילות. הן בטוחות לשימוש גם בקרב תינוקות וילדים וגם בקרב מבוגרים. התחזוקה והתפעול קלים להפליא, והעיצוב החכם שלהם שומר על ביטחוננו בכל עת.

מכשיר כבוי

 

תוכן עניינים
מהי גרמושקה ומה שימושיה
בעלי מקצוע

מהי גרמושקה ומה שימושיה?

עולם התכנון והבנייה רצוף במונחים ייחודיים, אשר עשויים להישמע זרים לאדם שאינו בקיא בתחום. אחד מהמונחים הנפוצים ביותר, אותו פוגשים רבים המעוניינים לבנות בית חדש

קרא עוד »