התקנת דוד חשמל – כל המידע

התקנת דוד חשמל היא פעולה חשובה שדורשת ידע ומיומנות. בין אם מדובר בהתקנה חדשה או בהחלפת דוד ישן, חשוב לבצע את התהליך בצורה מקצועית ותוך הקפדה על בטיחות. הדוד הוא מכשיר ביתי חיוני המספק מים חמים באופן רציף לצרכים שונים כמו מקלחת, אמבטיה, כביסה וניקיון. התקנה של דוד חדש או החלפת דוד ישן בצורה מקצועית, יבטיחו אספקת מים חמים יעילה וחסכונית לאורך זמן.

 

בחירת דוד מתאים

השלב הראשון בהתקנת דוד חדש הוא בחירת דוד מתאים לצרכי הבית. יש לבדוק את כמות המים החמים הנצרכת על ידי מספר הדיירים, כמות מקלחות וברזים, ושימושים כמו כביסה וניקיון. כמו כן, חשוב לבחור דוד המותאם לגודל הבית ולמרחב הזמין להתקנה. חשוב לבחור דוד איכותי ויעיל מבחינה אנרגטית שיכול לספק את צריכת המים החמים הנדרשת. התקנת דוד חשמל ע"י חשמלאי מונעת בעיות וטעויות לכן מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע כבר בשלב הראשוני.

דוד מתאים

מיקום הדוד

השלב הבא הוא בחירת מיקום מתאים להתקנת הדוד. בדרך כלל הדודים מותקנים במרתף, במרפסת או באזור טכני בבית. חשוב לוודא כי המקום בו יותקן הדוד יהיה נגיש לצנרת מים וחשמל, ולבדוק שיש מספיק מקום פנוי סביב הדוד לצורך תחזוקה עתידית. מומלץ להתקין את הדוד קרוב לנקודת השימוש העיקרית במים החמים כדי למזער הפסדי חום בצנרת.

 

התאמת צנרת

לפני התקנת הדוד יש להתאים את מערכת הצנרת בבית לחיבור הדוד. צנרת מים קרים צריכה להיות מחוברת לפתח הכניסה של הדוד וצנרת מים חמים יוצאת מפתח היציאה אל נקודות השימוש. חשוב להשתמש בצנרת בקוטר מתאים לספיקת הדוד. כמו כן, רצוי להתקין מסנן בכניסת המים הקרים לדוד למניעת הצטברות אבנית.

התאמת צנרת

 

חיבור לחשמל

הדוד זקוק לחיבור חשמלי על מנת לפעול. צריך לחבר את הדוד לנקודת חשמל מתאימה או להתקין נקודה חדשה במידת הצורך. חובה להיעזר בחשמלאי מוסמך לצורך חיבור הדוד לחשמל בצורה בטוחה. בנוסף, יש לוודא כי מעגל החשמל שאליו מחובר הדוד יכול לספק את הזרם הנדרש עבור הספק החימום של הדוד.

 

הפעלה ראשונית

לאחר התקנת הדוד יש לבצע הפעלה ראשונית ולבדוק את תקינות פעולתו. יש לוודא שאין דליפות מים בחיבורים, להפעיל את מערכת החימום ולבדוק שהדוד מתחיל לחמם את המים. כמו כן, יש לבדוק שמערכת הבטיחות כגון שסתום ביטחון ושסתום פריקת לחץ פועלים כשורה. מומלץ להיעזר במתקין הדודים להפעלה ראשונית.

 

תחזוקה שוטפת

על מנת להבטיח פעולה תקינה וארוכת טווח של הדוד יש לבצע תחזוקה שוטפת. יש לנקות את הדוד מאבנית באופן סדיר על ידי פתיחת ברז ניקוז ושטיפה במים. כמו כן, יש לבדוק באופן ויזואלי דליפות מים או סימני קורוזיה. אם הדוד חשמלי יש לנקות את חימום המים מאבנית. מומלץ להיעזר באיש מקצוע לתחזוקת הדוד אחת לשנה.

 

חיסכון באנרגיה

ניתן לחסוך באנרגיה בעת השימוש בדוד על ידי כיול הטמפרטורה האופטימלית לשימוש ביתי. כמו כן, כדאי להתקין דוד בידוד תרמי איכותי השומר על טמפרטורת המים לאורך זמן. ניתן גם לשקול התקנת מערכת סולרית לחימום המים כדי לחסוך בחשמל.

התקנת דוד חשמל

תוכן עניינים

מהפכת הדודים החכמים

מחפשים דודי שמש? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר לביצוע העבודה וההתקנה, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות

קרא עוד »

המדריך המלא להתקנת דוד שמש

מחפשים מתקין דודי שמש מקצועי? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר לביצוע העבודה וההתקנה, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה

קרא עוד »

עלויות דודי שמש וחשמל

מחפשים דודי שמש? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע והחברות המומלצים ביותר לביצוע העבודה וההתקנה, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות

קרא עוד »