הדשא של השכן לא יותר ירוק: איך לשדרג את הגינה במספר פעולות

בית פרטי עם גינה הוא חלום שמתגשם עבור אנשים רבים.

לא רבים זוכים לחיות בבית כזה ולמרות זאת, אנשים שיש להם בית עם גינה לא תמיד יכולים, או יודעים כיצד להפוך את הגינה שלהם לפינת גן העדן הפרטית והחלומית כמו שהם רצו.

אז איך תוכלו להפוך את הגינה שלכם לגן עדן פרטי משלכם במספר צעדים פשוטים?

 

שדרוג הגינה בכמה צעדים – כל אחד יכול

הצעד הראשון לשדרוג הגינה שלכם הוא בחינה של מצבה הנוכחי – האם יש בה ריכוז גדול של גרוטאות ופסולת?

האם היא משמשת מקום אחסון לחפצים גדולים ללא שימוש?

האם האדמה מתאימה ומוכנה לקליטת צמחים?

האם יש מקום להצבת אלמנטים גדולים, כמו ציליה, או פרגולה? בריכה קטנה לילדים? מתקני משחק? פינות ישיבה? ערוגת ירקות ועוד.

 

לאחר שתערכו סקירה קצרה על מצב הגינה הנוכחי ותערכו רשימה עם סדר עדיפויות ברור ובתוכה האלמנטים שאתם רוצים להוסיף לגינה תוכלו להתחיל.

 

שלבים ביצירת גינת החלומות שלכם

ארגנו את הגינה

פנו ממנה כל חפץ מיותר, נקו את השטח ובחרו אזור שבו תשקיעו בטיוב האדמה לצורך שתילת צמחים.

בחרו אמצעי ליצירת צל, כדי שיהיה לכם נעים לשבת בגינה המחודשת שלכם. אם אתם לא מעוניינים להשקיע בבניית פרגולה, מעוניינים באלמנט קליל ואלגנטי, תוכלו להזמין יריעת לייקרה מעוצבת בכל צבע וגודל שתרצו, אותה תמתחו מעל אזור הישיבה בגינה שלכם ותהנו מצל נעים ואווירה של חופש.

 

החליטו איזה אופי יהיה לגינה שלכם

האם תעדיפו לפרוש דשא סינטטי, או לגדל דשא טבעי? האם תרצו צבנות דק מרשים מעץ, או אולי דווקא שביל מאבני מדרך יפות? האם תציבו בגינה מתקני משחק לילדים, או תעדיפו להשקיע בעצי פרי ופינת ישיבה מפנקת מראטן?

 

חלקו את הגינה לאזורים

הדבר נכון במיוחד לגבי גינות גדולות. תוכלו לחלק אותה לאזור משחק, אזור מנגל, או אפילו מטבח חיצוני, פינות ישיבה, חלקת פרחים, חלקת ירקות ועוד. אם יש לכם בעלי חיים, זה הזמן להחליט איפה בגינה הם יכולים לשהות ואיך תגנו על הצמחים שלכם מפניהם.

 

תאורה

סביר להניח שתרצו להשתמש בגינה גם בשעות החושך ולכן חשוב להתקין גופי תאורה מתאימים, שיהיו דקורטיביים אבל גם שימושיים וחסכוניים. תוכלו למצוא היום בשוק שפע של פתרונות תאורה סולאריים נפלאים ומעוצבים שיפתרו לכם את הבעיה על כל היבטיה.

 

דאגו למערכת השקיה אוטומטית

השקעה של כמה מאות שקלים תבטיח לכם שקט נפשי וצמחים בריאים. כדי שלא תצטרכו לחפש בייביסיטר לצמחים בכל נסיעה, או לדאוג שלא תשכחו להשקות, כדאי להתקין מערכת השקיה בסיסית, שתטפל לכם בצמחים היטב וגם תקל על הטיפול בגינה.

 

לסיכום

שדרוג הגינה יכול להיות עסק מהנה ויצירתי מאין כמוהו.

כדאי להתייחס לשלב זה בעיצוב הבית ברצינות, לתכנן ולהשקיע מחשבה כדי שתוכלו להנות מהגינה שלכם ומכל הפוטנציאל הטמון בה לטווח ארוך.

תוכן עניינים
מקקים
כללי

הדברת נמלים ומקקים

המזיקים הנפוצים ביותר בבתים רבים, קיים מטרד לא נעים, שגורם למספר רב של צעקות בהלה בקרב דייריהם, מזיקים. המזיקים נחלקים למגוון רב של סוגים וכשמם

קרא עוד »